Info o sérii

« Späť
Turnaje » Info o sérii

STREETBALL PROTI RAKOVINE 2018 (SPR2018) je sériou streetballových turnajov, ktoré súspojené myšlienkou podpory boja proti rakovine a rozvoja streetballu.

Súčasťou série budú 3 turnaje a finále, ktoré sa uskutočnia:

 • 12.05.2018 v Ro­sine (ROSINA STREETBALL CUP 2018)
 • 26.05.2018 v Ži­line (STREETBALL PROTI RAKOVINE)
 • 23.06.2018 v Ky­suckom Novom Meste (ČUHÁRSKY STREETBALL 2018)
 • 30.06.2018 InHelp Finals

 

Súťažiť sa bude v 7 kategóriách:

 • muži OPEN (bez obmedzenia)
 • muži REKRE (kategória určená pre rekreačných hráčov, t. j. hráčov ktorí boli naposledy registrovaní v akejkoľvek ligovej súťaži v sezóne 2014–2015)
 • ženy (bez obmedzenia veku)
 • mix (bez obmedzenia veku, počas zápasu musí byť na ihrisku min 1 dievča/žena)
 • chlapci do 18 rokov (kategória pre hráčov narodených v roku 2000 a mladších)
 • dievčatá do 18 rokov (kategória pre hráčky narodené v roku 2000 a mladšie)
 • do 15 rokov (kategória pre hráčov a hráčky narodených v roku 2003 a mladších)

 

Turnaje budú prepojené bodovacou súťažou družstiev (KINEX Championship), v ktorej budú zúčastnené družstvá získavať body za umiestnenie a účasť na jednotlivých turnajoch. V kategórii, ktorej sa počas troch turnajov série zúčastní najviac tímov (percentuálne z max počtu tímov pre jednotlivé kategórie stanoveného pre turnaje v Rosine a Žiline) sa uskutoční finálový turnaj série SPR2018: Finále. V prípade, že budú mať rovnakú účasť dve alebo viac súťažných kategórií, finále sa uskutoční pre každú z týchto kategórií. Na finálový turnaj sa priamo kvalifikujú najlepšie 4 tímy v danej kategórií podľa poradia KINEX Championship po troch turnajoch resp. 3 najlepšie tímy (v prípade finále konaného pre viac kategórií). Podrobné propozície finálového turnaja budú aktualizované v nedeľu 24.06.2018.

Súčasťou finálového turnaja bude aj súťaž o Kráľa strelcov (Pokušenie.sk Free Throw´s King), do ktorej sa kvalifikujú víťazi súťaže v streľbe trestných hodov (Pokušenie.sk Free Throws Contest) na jednotlivých turnajoch, a súťaž o najlepšieho strelca spoza trojbodového oblúka (Tipsport King of LongDistance), do ktorej sa kvalifikujú víťazi súťaže v streľbe trojok (Tipsport3PT shootout) na jednotlivých turnajoch.

Súčasťou každého turnaja bude informačný stánok Ligy proti rakovine (LPR), kde budú účastníkom turnaja (hráčom aj divákom) prístupné informačné materiály obsahujúce problematiku prevencie proti rakovine a súvisiacich tém a bude možné na uvedené témy diskutovať so zástupcami LPR. V rámci turnajov v Žiline a v Kysuckom Novom Meste bude prebiehať tombola, ktorej výťažok bude venovaný žilinskej pobočke LPR, rovnako ako výťažok zo štartovného v sprievodných súťažiach (FreeThrowContest – súťaž v streľbe trestných hodov, 3PT shootout – súťaž v streľbe trojbodových košov) na všetkých turnajoch).

 

Podujatie pod záštitou predsedníčky Žilinského samosprávneho kraja Eriky Jurinovej

zastita_logo_ZSK

 

 

 

Tento projekt sa uskutočnil vďaka podpore z Nadácie EPH.

nadacia_EPH

« Späť

počet prístupov od 19.02.2016: 33101
počet prístupov dnes: 31